KİMLER KATILABİLİR?
Verimli bir atölye için; Temel Fotoğraf Bilgileri eğitimi almış ve tercihen Temel Fotoğraf Uygulama Atölyesine katılmış olmak önerimizdir. Atölye son kayıt tarihine kadar telefonla katılım bilgisi vererek kaydını kesinleştirmiş olan katılımcılarla gerçekleşir.

SON KAYIT TARİHİ:13 Nisan 2018, Cuma

( 0232.2471247 - Çizgelikedi)

Facebook etkinlik sayfası için aşağıya tıklayınız.

https://www.facebook.com/events/152126082124996/Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi -İZMİR

-----------------------------------------

ATÖLYEDE NE YAPMIYORUZ?
Aynı açıdan, aynı ışıkta benzer kadraja sahip fotoğrafları hep birlikte çekerek "fotosafari" mantığıyla arşivimize eklemekten fayda ummuyoruz. Bir yarışma için imge avlamak veya yüzlerce benzeri olan görüntüleri yeniden yeniden üretmek istemiyoruz.
Atölyenin kısıtlı süresinde fotoğraf makinasının işlevlerini, menülerini veya temel fotoğraf kavramlarını öğretmeyi amaçlamıyoruz. Bunları katılımcıların zaten bildiği kabulüyle yola çıkıyoruz.

ATÖLYEDE NE YAPIYORUZ?

Fotoğrafın temel kavramlarını bilen; makina, objektif ve yardımcı donanımları tanıma/kullanma evresini tamamlamış katılımcılarla, açık mekânlardaki ışık koşullarını temel alan uygulamalar yapıyor, atölye sonrasında ise duyurulmuş olan gün ve saatte Çizgelikedi'de buluşarak çalışmalarımızı birlikte değerlendiriyoruz.
Birşeyleri anlatmaya adım atmadan önce, anlamaya yönelik süreci önemsiyor; mekânın ruhuyla, sezgiyle ve rastlantılarla da beslenen bir atölye çalışmasını amaçlıyoruz.


ATÖLYE KAÇ KİŞİLİK?

Atölyemizin katılımcı sayısı çalışma yapılacak yere göre değişmektedir. 15 Nisan atölyemiz en az 5, en çok 10 kişiyle gerçekleşecek.

ÜCRETE NELER DAHİL?

Çizgelikedi eğitmenlerinin atölye sırasındaki ve sonrasında fotoğraf değerlendirme akşamındaki danışmanlıkları.

ÜCRETE NELER DAHİL DEĞİL?
Atölye yürüyerek gerçekleşecek bir atölyedir. Süreç içinde özel bir durum nedeniyle kullanılacak herhangi bir ulaşım aracı bedeli, kişisel harcamalar, yiyecek-içecek, vb atölye fiyatına dahil değildir.
Katılımcılar atölyeye kendi fotoğraf makinaları ve yardımcı donanımları ile katılırlar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
NOT: Atölyemiz adını, parlak günışığının renk sıcaklığına karşılık gelen ve beyaz dengesi için referans olan teknik terimden alıyor.

Çizgelikedi 5500ºK Fotoğraf Atölyemizde daha önce gerçekleşen çalışmalardan küçük bir seçkiye göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


NOTLAR:
* Bu atölyenin katılımcılarının temel fotoğrafçılık bilgisine sahip ve fotoğraf donanımlarına teknik olarak hakim olmaları gerekmektedir.
* Atölyenin çekim çalışmasında her katılımcı kendi fotoğraf makinasıyla -ve yardımcı donanımlarıyla- yer alır.
* Kayıtlar; duyurulmuş son kayıt tarihi bitimine kadar telefonla isim bildirerek kesinleştirilir. Lütfen 0232.2471247 no'lu telefonumuzdan bilgi alınız.

Dilerseniz, bu bağlantıdaki form aracılığıyla iletişim bilgilerinizi bize ulaştırarak, güncel programlarımızdan e-bülten yoluyla haberdar olabilirsiniz.

 

 
     

[ANA SAYFAYA DÖN]
Her hakkı Çizgelikedi Görsel Ortamlar Tasarım-Eğitim-Üretim'e aittir. © 2005-2018

Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi +90.232.2471247 - Gürsel Aksel Blv. 43/B-C Güzelyalı-Konak-İzmir

İzmir- fotoğraf kursu - fotoğraf eğitimi - fotoğraf seminerleri - fotoğraf atölyeleri - fotoğraf sanatı - danışmanlık - projeler - fotoğrafçılık