Fotografta Kisisel Dil Atolyesi
Fotografta Kisisel Dil Atolyesi Fotografta Kisisel Dil Atolyesi Fotografta Kisisel Dil Atolyesi
iletisim formu
Fotografta Kisisel Dil Atolyesi
Cizgelikedi Gorsel Kultur Merkezi // Ana Sayfa
Fotografta Kisisel Dil Atolyesi
Fotografta Kisisel Dil Atolyesi Fotografta Kisisel Dil Atolyesi

Tek kişi veya grup olarak gerçekleştirilebilecek atölyeye başlarken öncelikle; katılımcıların, geçmiş çalışmalarından derledikleri 7('şer) fotoğraflık portfolyoları ve (etkilendikleri veya hakkında konuşmak istedikleri) farklı fotoğrafçılardan seçtikleri 7('şer) fotoğraf değerlendirilecektir.

Sonrasında; ister katılımcıların kendi ilgi ve eğilimleri doğrultusunda kendilerinin belirlediği, isterlerse de Çizgelikedi'nin önerileri doğrultusunda seçecekleri konu/kavram üzerinden yapılacak bir proje çalışması gerçekleştirilecektir.

Atölyenin ana eksenini oluşturan bu çalışma sırasında, konu/kavramı zenginleştirecek adımlar atılacaktır:

Katılımcı ve proje özelinde değişkenlik gösterecek bir içerikle, aşağıda görülen ana kategoriler ışığında fotoğraf ustalarından derlediğimiz geniş bir seçkiye ait fotoğrafların, üretim bağlamları üzerinden değerlendirilmesiyle, atölye katılımcılarının projelerine katkı yönleri bağlantılandırılacaktır. (Bu noktada, fotoğrafçıların kişisel biçem dayanakları, uygulanan teknik, psikolojik-biyografik-toplumsal-kültürel bağlantılar,... gündemimimizi oluşturmaktadır.)

•İnsana Bakan Objektif

•Kente Bakan Objektif
•Nesneye Bakan Objektif
•Mekâna Bakan Objektif
•Doğaya Bakan Objektif
•Objektifsiz Fotoğraf


Sonraki aşamada, görsel ögelerin düzenlenmesi ve algılanması ile ilgili çalışmalar ve fotoğraf üretimini etkileyen/destekleyen edebî metin, müzik, görüntü vb. gibi imge mayaları değerlendirilecektir.

Gereksinilen durumlarda, çekim sırasında ve çekim sonrası (Photoshop™ vb. sayısal uygulamalarda) destek ve/veya danışmanlık hizmeti verilebilecek; atölye, proje fotoğraflarının sunum biçiminin (dosyalama, gösteri, sergileme, vb.) ve bunun için gerekli fiziksel koşulların (boyutlar, paspartu, çerçeve, vb.) belirlenmesi ve projenin hayata geçirilmesiyle son bulacaktır.

Atölye, her katılımcı için ayrı ayrı, başvuru üzerine gerçekleştirilir, atölye zamanları katılımcılar ile karşılıklı görüşerek randevu yöntemiyle düzenlenir.

Atölye yürütücüleri: Arzu F. Güngör ve Yalçın Çıdamlı


Atölye hakkındaki sorularınız için bize 0232.2471247'den ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz, bu bağlantıdaki form aracılığıyla iletişim bilgilerinizi bize ulaştırarak, güncel programlarımızdan e-bülten yoluyla haberdar olabilirsiniz.

BU EĞİTİME KATILMAK İSTİYORSANIZ, ÖNKAYIT FORMU İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

Fotografta Kisisel Dil Atolyesi Fotografta Kisisel Dil Atolyesi
Fotografta Kisisel Dil Atolyesi
[ANA SAYFAYA DÖN]
Her hakkı Çizgelikedi Görsel Ortamlar Tasarım-Eğitim-Üretim'e aittir. © 2005-2018

Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi +90.232.2471247 - Gürsel Aksel Blv. 43/B-C Güzelyalı-Konak-İzmir

İzmir- fotoğraf kursu - fotoğraf eğitimi - fotoğraf seminerleri - fotoğraf atölyeleri - fotoğraf sanatı - danışmanlık - projeler - fotoğrafçılık